SPZX1000 Medway Cogged Wedge Belt (XPZ1000)
Buy Now
Product Specification
Brand
Medway
External Length
1013mm
Internal Length
962mm
Pitch Length
1000mm
Top Width x Depth
9.7mm x 8mm
Reference
SPZX1000
Quick Order Code
BB-1258
Product Description
Construction and Features
  • The moulded cogged design provides high flexibility as well as lower operating temperatures.
    Standards
    Dimension
  • 9.7mm top width x 8mm deep