Sealey RBHSS34L Mag Drill Bit HSS 34mm - Cut Depth 50mm
Buy Now
Product Specification
Brand
Worksafe
Cutting Depth
50mm
Model No
RBHSS34L
Size
Ø34mm
Reference
RBHSS34L
Quick Order Code
BB-448533
Product Description
Manufactured from HSS M2 steel for fast and accurate hole drilling.
Universal 19mm Weldon shank means this rotabor is suitable for use with Sealey and other leading brands of magnetic drills.
Available in 25mm and 50mm cutting depths.