RCS12X29SS Driveflex Stainless Steel One Piece Rigid Coupling
Buy Now
Product Specification
Bore
12mm
Clearance dia max
33mm
Forged Clamp Screw
M4
Length
45mm
Outside Dia
29mm
Screw Loc
10.6mm
Reference
RCS12X29SS
Quick Order Code
BB-558298
Product Description
Bore tolerance: +0.012/+0.050 mm