T1025-25G 25mm RHP Triple Seal Spherical Outer Bearing Insert
Buy Now
Product Specification
Bore Dia (d)
25mm
Brand
RHP
d1
34.01mm
Inner Race Width (B)
34.11mm
Max Speed
1000rpm
Outer Race Width (C)
15mm
Outside Dia (D)
52mm
Reference
T1025-25G
Quick Order Code
BB-8795
Product Description
T1025-25G 25mm RHP Bearing Insert (Triple Seal)