250L16-3535 L Section Taperlock Poly V Pulley
×
Also Try
PJ Poly V Pulley
exc VAT
In Stock
Free Delivery Available
Next Day
Order by 4pm
Buy Now
Qty:
Add to Basket
Product Specification
Bush Type
3535
Grooves
16
Pitch Diameter
250mm
Reference
250L16-3535
Quick Order Code
BB-539952
Product Description
Pulley for L section polyvee/multi-rib belt
Others also ordered
Sealey S01291 Pry Bar Heavy-Duty 1440mm with ...
EGB2030-E50-Y INA Split Bearing Bush
NU2205ETVP3 NKE Cylindrical Roller Bearing 25...
Frequently viewed together
6mm Chrome Steel Ball Bearings (Pack of 500)