SR25/25R/1 2.5 Mod x 25mm Dia Round Steel Rack x 1m Long
In Stock   Free Delivery Available   Next Day Order by 4pm
Buy Now
Product Specification
Height to Pitch Line (hp)
22.5mm
Length (L)
1000mm
Pitch Height Tolerance
+0mm / - 0.05mm
Pitch Module
2.5 Mod
Rack Ø B H7
25mm
Reference
SR25/25R/1
Quick Order Code
BB-160852
Product Description
  • Can be induction or flame hardened
  • Standards: to DIN 867, 3962, 3963, Grade/Quality 9 or equivalent
  • Standard tolerances, unless otherwise stated ±0.25mm