FRM140/8.5 FAG Locating Ring
×
Also Try
Split Plummer Blocks - Housing Only
Split Plummer Block - Seal Kits
End Cover
exc VAT
Show Bulk Discounts (5+)
5+:
In Stock
Next Day
Order by 4pm
Buy Now
Qty:
Add to Basket
Product Specification
Brand
FAG
Inside Dia
132mm
Outside Dia
140mm
Width
8.5mm
Reference
FRM140/8.5
Additional Reference:
Quick Order Code
BB-509720
Product Description
FRM140/8.5 FAG Locating Ring
Others also ordered
26.00mm HSS 1/2inch Reduced Shank Blacksmith ...
Frequently viewed together
SPA2240 Optibelt Wrapped V-belts
20mm DIN2353 Tube Nut Heavy Series
1/4inch BSPT 0-60 PSI 50mm Centre Back Pressu...