IR32X40X20-EGS UKF Inner Ring
Buy Now
Product Specification
Brand
UKF
Inside Dia (d)
32mm
Lubrication hole
Without lubrication groove
Outside Dia (F)
40mm
Raceway
Finely finished with flattened end faces
Surface
Twist-free grinding - for radial shaft seals
Width
20mm
Width (B)
20mm