KTB50-B-PP-AS INA Linear Ball Bearing Unit
Also Try
In Stock   Free Delivery Available   Next Day Unavailable
Buy Now
Product Specification
Angle compensation
Without misalignment compensation
Brand
INA
Inner dimension
50mm
Lubrication & Maintenance
Relubricatable
Material
Standard bearing steel
Operating clearance
Non-adjustable
Outer dimension
132mm
Seal
Sealed on all sides
Series
Solid series
Temperature range
-30 to +80 deg C
Version
Closed
Width
224mm