2000-8M-50 Timing Belt
Buy Now
Product Specification
Brand
Medway
Number of Teeth
250
Pitch Length
2000mm
Width
50mm
Reference
2000-8M-50
Quick Order Code
BB-6351
Product Description
Construction and Features
virtually no stretch.
drive.
Standards
8M section HTD timing belt - 8mm pitch.