SPCX3550 Medway Cogged Wedge Belt (XPC3550)
Buy Now
Product Specification
Brand
Medway
External Length
3580mm
Internal Length
3467mm
Pitch Length
3550mm
Top Width x Depth
22mm x 18mm
Reference
SPCX3550
Quick Order Code
BB-1389
Product Description
Construction and Features
  • The moulded cogged design provides high flexibility as well as lower operating temperatures.
    Standards
    Dimension
  • 22mm top width x 18mm deep.