FYTB35TF SKF 35mm 2 Bolt Flange Bearing & Grub Screws
Buy Now
Product Specification
Bolt Hole Centres (J)
130mm
Bolt Hole Dia (N)
14mm
Bore Size (d)
35mm
Length (H)
156mm
Limiting Speed
5300r/min
Overall Height with Bearing (T)
46.4mm
Width (L)
96mm
Reference
SKF FYTB 35 TF
Quick Order Code
BB-90003
Product Description
FYTB35TF SKF 35mm Bore Y-bearing - Cast Housing with an Oval Flange & Grub Screws