BZH8270WNYBJM17 Pallet Truck Nylon Load Roller With Bearing
Buy Now
Product Specification
Bearing Seat (mm)
47x14mm
Bore Size (mm)
17mm
Hub Length (mm)
70mm
Load Capacity (kg)
600kg
Tread Width (mm)
70mm
Wheel Dia (mm)
82mm
Reference
BZH8270WNYBJM17 / 82x70WNYBJM17
Quick Order Code
BB-159855
Product Description
Technical Specifications:
Wheel Diameter:82mm
Tread Width:70mm
Load Capacity:600kg
Bore Size:17mm
Bearing Seat:47x14mm
Hub Length:70mm