BEMN22-20-501 Classic Line Durbal Rod end
In Stock   Free Delivery Available   Next Day Order by 4pm
Buy Now
Product Specification
Inner dimension
22mm
Lubrication hole
With lubrication groove
Maintenance
Maintenance-free version
Outer dimension
54mm
Seal
None, open bearing
Thread direction
Right-hand thread
Thread type
Male thread
Version
PTFE/Steel
Width
28mm
Reference
BEMN22-20-501 Classic Line
Additional Reference:
Brand
Durbal
Quick Order Code
BB-368716
Product Description
Key Specifications:
  • Inner Dimension: 22mm
  • Outer Dimension: 54mm
  • Width: 28mm