RA12008-C-UUC0 THK Crossed Roller Bearing 120mm x 136mm x 8mm
Buy Now
Product Specification
Brand
THK
Inner ring
Two-part
Inside Dia
120mm
Material
Standard bearing steel
Outer ring
One-piece, with separation
Outside Dia
136mm
Sealed/Open
Sealed
Temperature range
-30 to +80 °C
Tolerance class
Tolerance class P0/PN2 / ABEC 1
Version
For inner ring rotation
Width
8mm