1610-14M-40 Timing Belt
Buy Now
Product Specification
Brand
Medway
Number of Teeth
115
Pitch Length
1610mm
Width
40mm
Reference
1610-14M-40
Quick Order Code
BB-6424
Product Description
Construction and Features
virtually no stretch.
drive.
Standards
14M section HTD timing belt - 14mm pitch.