40-14M-115 Metric Pilot Bore Timing Pulley
In Stock   Free Delivery Available   Next Day Order by 4pm
Buy Now
Product Specification
Boss Dia
135mm
Dia Over Flanges
188mm
Outside Dia
175.49mm
Teeth
40
Width Across Teeth
115mm
Brand
Medway
Quick Order Code
BB-21415
Product Description
40 teeth timing pulley.
  • To suit a 115mm wide belt
  • 14M section
  • 14mm pitch